Půda

Další ožehavé téma, které mi aktuálně nejvíce nedá spát.
Proč ji tak moc ničíme moderním zemědělským PRŮMYSLEM, když každý ví, že bez kvalitní půdy není život na této planetě. Když se v ní nic nevypěstuje, nic se nesklidí a my vyhladovíme.
Na rajčata z agaru nebo chleba z prášku se opravdu netěším.

Kvůli činnosti lidí hynou zvířata, každý rok několik druhů zanikne, ale to je nám málo. My si ještě střílíme do vlastních řad tím, že do půdy rveme tuny postřiků a hnojiv, protože jinak by tam nevyrostlo už teď vůbec nic. Jenže to, co z takovéto půdy vyroste, pak zabíjí nás. Pomalu a neslyšně se to ukládá v našich tělech a pak se řekne, že to jsou jen civilizační choroby a to je přece normální. V dnešní vyspělé době už nikdo neumírá přirozeně stářím, ale pěkně trendy v důsledku nějakého vnějšího zásahu.

Velké firmy, které takto neeticky a neekologicky hospodaří (kdopak jim to umožnil, kdopak jim nechal půdu, ať ji dojí, jak chtějí?) a hazardují se zdravím nás všech, si asi neuvědomují, že sice oni se důsledkům své činnosti nejspíše vyhnou, ale jejich potomstvo nikoliv. Jednou to bude muset někdo řešit a mezitím to odneseme my všichni. Ta bezejmenná masa lidí, která jim za to ještě zaplatí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s